Zasięg międzynarodowej spedycji

Data dodania: 06.02.2019


Dzięki wielkiemu postępowi infrastrukturalnemu w Europie i na całym świecie, zadbanie o prawidłowy i sprawny łańcuch dostaw jest dzisiaj zdecydowanie łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, dlatego firmy oferujące usługi logistyczne i transport mogą z powodzeniem realizować swoje zadania szybciej i efektywniej. Rośnie nie tylko siatka połączeń, ale również liczba centrów logistycznych i magazynów, gdzie przez całą dobę realizowane są rozładunki i załadunki.

Firma spedycyjna, bez względu na ilość dysponowanych pojazdów, może mieć bardzo ograniczony zasięg i działać wyłącznie na rynku lokalnym – najczęściej gdy jest to transport specjalistyczny – lub może skupiać się bardziej na masowych zleceniach, gdy jest to transport międzynarodowy – ładunki.

Weryfikacja firmy transportowej

Ponieważ zaplanowanie ze szczegółami punktualnej i całkowicie bezpiecznej trasy dla cysterny wiozącej niebezpieczne substancje chemiczne lub ciężarówki z produktami zwierzęcymi szybko psującymi się – wymaga bardzo dokładnego i bezbłędnego planowania, nie wszystkie firmy potrafią odpowiednio wywiązać się z takiego zlecenia. Decydują się więc na transport ADR koniecznie sprawdzić trzeba:

  • uprawnienia podmiotu do świadczenia usług gospodarczych w tym zakresie;
  • posiadany park technologiczny i flota pojazdów;
  • certyfikaty;
  • uprawnienia do świadczenia transportu w ramach ADR;
  • kwalifikacje pracowników przewożących ładunek zgodnie z rozporządzeniem ADR.

Tylko i wyłącznie w takiej sytuacji można mieć stuprocentową pewność, że firma nie tylko posiada doświadczenie, ale również spełnia wszystkie kryteria formalne i prawne.

Organizacja transportu Poznań