Transport specjalistyczny – jak go zorganizować?

Data dodania: 28.12.2018


Coraz więcej polskich firm decyduje się na eksport swoich towarów. Przede wszystkim, eksportujemy na rynku unii europejskiej, jednak Polska współpracuje z wieloma różnymi krajami na różnych kontynentach. Nawet niewielka, lokalna firma może zdecydować się na transport swoich produktów za granicę, jeżeli znajdzie tam na nie popyt. W przypadku niektórych towarów konieczny jest jednak transport specjalistyczny, którym powinny zajmować się odpowiednio przygotowane do tego, wyspecjalizowane służby.

Na szczęście, w Polsce działa wiele firm transportowych, które doskonale znają się na tych kwestiach i bez problemu są w stanie zorganizować na przykład transport adr zgodnie z wszelkimi normami i przepisami prawa. Tego typu substancje są niebezpieczne i zawsze muszą być transportowane w wyspecjalizowanych pojazdach, odpowiednio do tego celu przygotowanych. Oczywiście, koszt takiego transportu jest nieco większy, niż w przypadku tradycyjnych towarów, które przewożone są przez takie firmy na co dzień.

https://www.v4l.pl/oferta/transport-specjalistyczny/

Problemy może budzić też transport kat. 3, który jest zawsze szczegółowo weryfikowany przez służby. W szczególności dzisiaj, kiedy Polska walczy z problemem ASF, tego typu pojazdy bywają kontrolowane nawet kilkakrotnie w ciągu jednego dnia. Decydując się na usługi firm transportowych, trzeba zawsze zapoznać się z umową przed jej podpisaniem. Poza tym, warto zdecydować się na ubezpieczenie transportu, chociaż większość firm decyduje się na takie rozwiązanie, niezależnie od klienta.

S Coupe Tuning