Firma transportowa? Poznaj 5 punktów, dzięki którym wybierzesz tę najlepszą!

Data dodania: 04.09.2018


Kiedy posiadasz swoją własną firmę produkcyjną i musisz przewozić towar, na pewno zależy ci na tym, aby dotarł on w miejsce docelowe bezpiecznie, sprawnie i szybko. Poznaj pięć punktów, które musi wypełnić firma transportowa, aby przewóz odbył się bez większych komplikacji i problemów. Firma transportowa, podobnie jak firma logistyczna czy spedycyjna, powinna być w posiadaniu specjalnych certyfikatów, które potwierdzą jej profesjonalność oraz fachowe podejście do pracy. Na pewno wśród nich powinien pojawić się certyfikat Kompetencji zawodowych, który jest przyznawany za pośrednictwem Instytutu Transportu Drogowego. Przydatne są również różnego rodzaju licencje potrzebne do przewozu określonego rodzaju towarów. Za pośrednictwem sieci możemy łatwo sprawdzić, czy firma nie jest zadłużona i tym samym potwierdzić jej uczciwość.

Transport Szczecin

Kolejny punkt wyboru takiego przedsiębiorstwa, jak firma transportowa to zdecydowanie kwestia jej floty, czyli innymi słowy stan pojazdów, którymi nasze towary pojadą w świat. Samochody powinny być sprawne, relatywnie nowe oraz pochodzące od znanych marek. Aktualny przegląd stanu technicznego pojazdu to kwestia niepodważalna. Nim postawisz na określoną firmę, dowiedz się czy w jej ofercie znajdują się naczepy, które umożliwią przewóz naszego towaru. Podsumowując – potrzebny jest sprawny samochód oraz odpowiednia naczepa, także szereg certyfikatów. Nawet jeśli firma transportowa posiada to wszystko, nie oznacza to, ze będziemy zadowoleni z jej usług. Zdecydowanie dużo ważniejszy jest profesjonalny i zaangażowany kierowca, który posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania swoich obowiązków. Jeśli wysyłamy towary za granice, kierowca również powinien potrafić komunikować się w języku obcym. Zwłaszcza zaleca się znajomość angielskiego, jako uniwersalnego języka komunikacji lub też niemieckiego. Dzięki temu nie zrodzą się nieporozumienia w trakcie transportu, a towar dotrze na miejsce na czas.

Kolejnym ważnym punktem, który pozwoli ci wybrać odpowiednią firmę transportową jest odpowiednia komunikacja spedytora oraz kierowcy. To pozwoli nam na ciągłą kontrolę tego, co dzieje się z naszym towarem oraz w jakim miejscu się aktualnie znajduje. Brak kontaktu z kierowcą może generować tylko niepotrzebny stres, dlatego jest to tak istotna kwestia. Jeżeli sprawdzisz dokładnie każdy z wymienionych przez nas punktów, masz szansę podjęcia dobrej decyzji odnośnie wyboru firmy przewozowej. Transport i spedycja to wymagające branże, w których sprawdzają się tylko rzetelni profesjonaliści.

Logistyka Szczecin

International transport Poland