Fracht lądowy, morski czy lotniczy?

Data dodania: 30.10.2018


Jeśli chodzi o wysyłkę międzynarodową, dostępne są trzy główne opcje transportu – fracht lądowy, fracht morski i fracht lotniczy. Każdy ma swoje wady i zalety, a wybór zależy od tego, jakie czynniki są najważniejsze dla Ciebie i Twojej firmy, jeśli w grę wchodzi spedycja międzynarodowa. Czytaj dalej, aby odkryć kilka głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas międzynarodowej wysyłki towarów i będziesz więcej rozumiał na temat tego, która z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Transport Szczecin a koszt

Koszt jest oczywiście istotnym czynnikiem dla każdej firmy, więc – niezależnie od tego, czy importujesz, czy eksportujesz – jeśli koszt wysyłki spadną na Ciebie, to jest to ogromne obciążenie. Zwykle okaże się, że wysyłka drogą lądową jest zdecydowanie tańsza od innych opcji. Ogólna ogólna zasada jest taka, że można oczekiwać, że będzie to kosztować 4-6 razy mniej niż transport ADR drogą lotniczą czy morską. Jednak ze względu na różnice w sposobie obliczania kosztu może na to mieć wpływ rozmiar i waga przesyłki. Prawdopodobnie istnieje mniejszy margines między kosztami wysyłki małego, lekkiego opakowania (a czasami wysyłka drogą lotniczą może być nawet tańszą opcją), podczas gdy cięższe, większe przesyłki zawsze będą kosztować o wiele mniej, jeśli zdecydujesz się na transport chłodnie by wysłać je drogą lądową.

Musisz również wziąć pod uwagę koszty miejsc docelowych oprócz rzeczywistych kosztów wysyłki. Opłaty za składowanie w portach morskich mogą być znacznie droższe niż opłaty na lotniskach.

Folie NRW